27 lipca 2020

Problemy z nadgarstkiem – co robić?

By Tadeusz

Problemy z nadgarstkiem, to bardzo częsty objaw przepracowania, ale i nie tylko. Osoby, które pracują fizycznie, rękoma, bardzo często podatne są na przeróżne uszkodzenia nadgarstka. Problemy takie i takich kontuzji doznają również sportowcy.  Warto jednak pamiętać, że to nie jest żadna reguła, a ból nadgarstka może pojawić się tak po prostu. W takich sytuacjach nie należy zbyt długo zwlekać, tylko od razu powziąć odpowiednie środki.

Ból nadgarstka

Praktycznie rzecz biorąc każda kontuzja, czy nawet choroba kości, ale i nie tylko kości, związana z nadgarstkiem, zaczyna się od jego bólu. W momencie, kiedy pojawi się ból nadgarstka, to w naszej głowie powinna pojawić się również czerwona lampka. Jest to wiadomość, że coś z naszym organizmem się dzieje. O ile doznamy jakieś kontuzji, o której wiemy, że się wydarzyła, to problem nie jest aż taki straszny. O wiele gorzej, jak ból nadgarstka bierze się znikąd, wtedy można zacząć się tak po prostu bać. Z kolei taki ból może oznaczać złamanie, pęknięcie, zwichnięcie, czy nawet zespół cieśni nadgarstka. Żaden symptom jednak nie powinien być lekceważony, tylko od razu warto udać się z naszym problemem w miejsca do tego odpowiednie. Za takie miejsce uznaje się profesjonalną klinikę, która ot, tak zajmie się naszym problemem. W Polsce jest ich wiele, są zarówno one niepubliczne, jak i państwowe, a wybór okazuje się znacznie trudniejszy, niż może się wydawać.

Dlaczego nie warto lekceważyć?

Warto dbać o swoje ciało, a w momencie, kiedy dostrzeżemy, że coś z nim jest nie tak, należy to natychmiast zmienić. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby nasz organizm cierpiał, a gdy nic nie będziemy robić z bólem, może być jeszcze gorzej. W poważnych sytuacjach zlekceważenie może zagrozić nam skutkami, które będą nawet i tragiczne. Ból nadgarstka to nie przelewki, a pojawienie się go bez powodu, może świadczyć, że coś jest z nami nie tak. Warto mieć się zawsze na baczności i podejmować odpowiednie środki zapobiegawcze.